Blog

Bądź na bieżąco

19/052017

Ceremonia za granicą , czyli ślub na wyspie

W nurcie trendów branży ślubnej coraz większą popularność zyskują ceremonie zawierane za granicą na malowniczych wyspach. Urokliwe miejsca, piaszczyste plaże, lazurowa woda i cudowne zachody słońca stanowią bajeczną scenerię do przyrzeczenia sobie miłości i wierności na zawsze. Ceremonia na wyspie sprawia, że ślub zyskuje niepowtarzalny urok, co idealnie współgra z charakterem tak ważnego wydarzenia w życiu narzeczonych oraz ich rodzin.

Zanim przyszli małżonkowie rozmarzą się o malowniczych pejzażach i słonecznych plenerach, muszą pamiętać o wypełnieniu wszystkich formalności. Należy sprawdzić przepisy obowiązujące w kraju, gdzie planowana jest ceremonia, co można uczynić w konsulacie polskim, znajdującym się na miejscu, ponieważ tam właśnie będą omawiane wszystkie formalności. Często też to właśnie w konsulacie organizowany jest ślub.

Istnieje także możliwość organizacji ceremonii w plenerze – zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju i przed odpowiednim urzędnikiem państwowym. Jednak i w takim przypadku konieczna będzie wizyta w konsulacie w celu pobrania odpowiednich zaświadczeń. Przy organizowaniu ślubu za granicą konieczne będzie także dostarczenie do konsulatu takich dokumentów jak: polskie odpisy aktów urodzenia, zapewnienie narzeczonych o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego, dokumenty tożsamości oraz paszporty narzeczonych i świadków. Należy pamiętać także o uiszczeniu opłaty konsularnej.

Najbardziej malownicze wyspy na ślub

Lazurowa woda, kameralne zatoczki, urokliwe miasteczka – to właśnie powód, dla którego wiele par wybiera greckie wyspy na miejsce zawarcia związku małżeńskiego. Cudowną scenerię zapewnia Santorini ze swoją białą zabudową, Rodos – z długimi plażami, czy Kreta – z przepięknymi krajobrazami. Greckie wyspy są chętnie wybierane także z uwagi na stosunkowo niedużą odległość od Polski. Pary wybierają także inne destynacje w Europie – spokojna i odległa Madera, gorąca niczym wulkan Teneryfa, czy tajemnicza Sycylia. Coraz więcej osób decyduje się także na egzotyczne kierunki jak Bali, Sri Lanka, Hawaje, czy Mauritius.

Skoro wyspa… to może jacht?

W tak malowniczych okolicznościach przyrody, jakie zapewniają wyspy, dodatkową atrakcją będzie ślub na jachcie. To propozycja skierowana przede wszystkim do Młodych Par, które pragną zorganizować ceremonię z udziałem kilkunastu najbliższych osób. Takie przedsięwzięcie wymaga dodatkowych formalności związanych z wynajęciem łodzi, a także zgodą urzędnika na takie miejsce ceremonii i zgodą właściciela nabrzeża na takie przedsięwzięcie. Jednak gra jest warta świeczki! Czy może być coś bardziej romantycznego niż sakramentalne „tak” wypowiedziane w urokliwej zatoczce w towarzystwie najbliższych na pokładzie pięknego jachtu?

WordPress Video Lightbox Plugin