Blog

Bądź na bieżąco

26/102017

Konsultant ślubny – profesjonalne wsparcie przed ślubem

Po euforii związanej z zaręczynami, narzeczeni potrzebują trochę czasu, żeby ochłonąć. Potem przychodzi pora na planowanie uroczystości. Od czego zacząć? Jak ustalić harmonogram przygotowań? Czy można całą logistykę brać na siebie? Jeszcze do niedawna w Polsce większość narzeczonych decydowała się przygotować ślub i wesele samodzielnie, niekiedy z pomocą rodziny. Obecnie ten trend powoli się zmienia i coraz mocniej zaznacza się rola konsultanta ślubnego w organizacji uroczystości.

Kim jest konsultant ślubny?

Wedding planner, czyli konsultant ślubny jest to osoba, która bardzo dobrze zna branżę ślubno-weselną oraz bardzo często posiada liczne kontakty z przedsiębiorcami obracającymi się w tym obszarze, np. cukiernikami, florystami, salonami sukni ślubnych, wypożyczalniami aut, itp. Tak rozległa wiedza pozwoli spełnić marzenia przyszłej Pary Młodej. Ponadto konsulat ślubny negocjuje w imieniu narzeczonych z usługodawcami. Posiada odpowiednie rozeznanie, które pozwala mu zapewnić dobre ceny. Konsultant ślubny tak naprawdę przejmuje na siebie cały ciężar przygotowań – w sposób profesjonalny organizuje ceremonię i przyjęcie weselne, a także czuwa w trakcie nad prawidłową realizacją.

Kiedy skorzystać z pomocy?

Zawsze! Wedding planner pomaga w każdej sytuacji – bez względu ile zostało czasu do ślubu. Oczywiście najlepiej podjąć współpracę jak najwcześniej. Wówczas można osiągnąć najlepsze efekty i spełnić swoje marzenia. Na tydzień przed uroczystością konsultant może w wielu szczegółach pomóc, np. dopracować sukienkę, makijaż, poprawić wystrój sali i kościoła, zmówić atrakcje na wesele .Niektórych życzeń nie będzie w stanie spełnić z przyczyn czysto logistycznych, np. zamówić lot balonem, czy wynająć wymarzony zespół. Właśnie dlatego warto podjąć współpracę wcześniej. Mając odpowiednią ilość czasu konsultant ślubny może odpowiednio przygotować ceremonię i przyjęcie w najdrobniejszych szczegółach – zgodnie z trendami i wymaganiami narzeczonych. Z pomocy wedding plannera koniecznie powinny skorzystać osoby, które są zapracowane, organizują przyjęcie na dużą liczbę osób lub planują ślub międzynarodowy.

Korzyści z pomocy konsultanta ślubnego:

  • mniejszy stres – doświadczony wedding planner zajmuje się kompleksowo organizacją,
  • niższe koszty – konsulat negocjuje ceny,
  • współpraca z najlepszymi w branży,
  • komfortowy kontakt,
  • radość z przygotowań.

WordPress Video Lightbox Plugin